Julfina barnkläder och bloggkärlek!

Idag vill jag passa på att kärleksbomba bloggen Adventstid för ett inlägg med tips om rea på ekologiska och juliga barnkläder från svenska DUNS!

Ja älskar fina julkläder, både till mig själv och till ungarna, men till de senare räcker det inte med att kläderna bara  är fina, de ska vara sköna och praktiska också! DUNS kläder verkar uppfylla alla kriterierna, dessutom så är förra årets julkläder på rea nu så passa på att fynda till de små! (Önskar förresten att det funnits till mig själv också…)

Så vad blev det handlat då..? Jo, varsin sån här fin tröja med pepparkakor, lussebullar, granar och stjärngossestrutar till storasyster och lillebror..

tröja1

Lillebror fick även samma tröja i grönt

tröja2

…och storasyster fick den här (l)ju(v)liga klänningen med klockor, ljusstakar, julhjärtan och apelsiner!

klänning

Så nu ligger de här plaggen förhoppningsvis snart i ett paket på väg hem till mig… 🙂

 

4 reaktioner på ”Julfina barnkläder och bloggkärlek!

  1. Camilla Dahlberg skriver:

    Hej! Är intresserad utav julkläder du har visat upp på din blogg ifrån Duns, vill gärna köpa något beroende på om storleken passar! Mvh

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s